Dane i instalacja Canon Eos 1d Mark Ii Digial

Canon EOS 1D Mark II Digital to profesjonalny aparat cyfrowy zaprojektowany do używania w pracy profesjonalistów. Aparat oferuje wysokiej jakości wydajność i jest wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 8,2 megapiksela. Aparat oferuje szerokie spektrum funkcji, w tym wybór obiektywów, tryby ekspozycji, wbudowane narzędzia do edycji i wiele innych. Canon EOS 1D Mark II Digital jest łatwy w instalacji i użyciu, a jego intuicyjny interfejs użytkownika pomaga w łatwym i szybkim przesyłaniu zdjęć do komputera. Aparat ten jest doskonałym wyborem dla profesjonalistów i amatorów fotografii cyfrowej.

Ostatnia aktualizacja: Dane i instalacja Canon Eos 1d Mark Ii Digial

Trwa wyścig o palmę pierwszeństwa w kategorii "najszybsza lustrzanka cyfrowa świata". Po dzisiejszym dniu liderem będzie Canon, który zaprezentował nową wersję EOS-1D oznaczoną symbolem EOS-1D Mark II. Przy rozdzielczości 8. 2 Mp rejestruje zdjęcia w trybie seryjnym w nieprawdopodobnym tempie 8. 5 kl/sek.

Trwa wyścig o palmę pierwszeństwa w kategorii "najszybsza lustrzanka cyfrowa świata". 5 kl/sek.

Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po ostatnich wyczynach Nikona, a już jego konkurent podniósł poprzeczkę o jeden szczebelek. EOS-1D Mark II jest oczywiście odpowiedzią na aparat Nikon D2H, który może pochwalić się tak samo szybką pracą, ale dysponuje 2-krotnie mniejszą rozdzielczością. W stosunku do swojego poprzednika 1D Mark II notuje również "podwojenie" osiągów.

Canon EOS 1D Mark II

Dzisiejsza nowość to profesjonalna lustrzanka cyfrowa przeznaczona dla fotoreportreów i fotografów sportowych. W trybie zdjęć seryjnych zdjęcia w pełnej rozdzielczości 3504 x 2336 rejestrowane są w tempie 8. 5 kl/sek. W formacie JPEG (poziom kompresji 8) tempo to utrzymane jest przez pierwszych 40 ujęć, a w pełnym formacie RAW przez 20 ujęć. Oznacza to zwiększenie wielkości bufora do 512 MB.

Ale najważniejszą innowacją jest zastosowanie nowej wersji przetwornika DIGIC II. Jest on blisko 2-krotnie szybszy niż znakomity DIGIC znany z wielu konstrukcji Canona i tempo transferu danych wynosi aż 69 MB/sek. Innowacja technologiczna wdrożona najpierw do modelu profesjonalnego z czasem znajdzie pewnie zastosowanie w modelach amatorskich. Dobrze koresponduje to z deklaracją szefów Canona dotyczącą wypuszczenia 20 nowych kompaktów w samym 2004 roku.

EOS-1D Mark II rejestruje obraz za pomocą przetwornika CMOS w formacie APS-H (28. 7 x 19. 1mm) firmowanego przez koncern Canon. Informacja prasowa podkreśla zalety samowystarczalności pod tym względem i jak widać nie bez przyczyny. Nowa architektura przetwornika ma zaowocować lepszą jakością obrazu i wierniejszym odwzorowaniem barw. Pozytywną zmianę widać już po wstępnym przestudiowaniu specyfikacji - zakres czułości został rozszerzony o wartość ISO 50.

Wymieńmy w skrócie inne udoskonalenia w stosunku do EOS-1D. Poza rozdzielczością, przetwornikiem i buforem jest to na przykład dodanie drugiego gniazda kart pamięci - obok Compact Flash znalazło się miejsce na Secure Digital. Ponadto złącze cyfrowe FireWire uzupełniono o standardowe złącze USB (tylko 1. 1). Blisko dwukrotnie wzrosła rozdzielczość monitora. Ważna innowacja, na temat której nie ma jeszcze wystarczających informacji to nowy system pomiaru światła błyskowego E-TTL II. Są też zmiany na gorsze - najkrótszy czas migawki spadł z 1/16000 do 1/8000 sek., a czas synchronizacji z lampą błyskową z 1/500 sek w 1D do 1/250 sek. w 1D Mark II.

Cenę najszybszej lustrzanki cyfrowej świata ustalono, jak sie wydaje, na dość rozsądnym poziomie. Za Oceanem ma kosztować $4499 czyli ok. 20 tyś. złotych. Nie jest to mało, ale pamiętajmy, że głównym odbiorcą będą zawodowcy, agencje fotograficzne lub redakcje z własnym bankiem zdjęć. Znając trwałość urządzeń profesjonalnych marki Canon można mieć pewność, że nawet przy intensywnej eksploatacji aparat posłuży przez więcej niż jeden sezon i zdąży na siebie zarobić.

Ściągnij informację prasową wraz ze specyfikacją techniczną w formie dokumentu. doc

Informacja prasowa producenta

Canon EOS-1D Mark II: 69 Megapiskeli na sekundę

Amstelveen, Holandia, 29 stycznia, 2004. Canon, lider w fotografii i technologii obrazowania, wyznacza nowe standardy w fotografii profesjonalnej, prezentując aparat EOS-1D Mark II. Łączący wspaniałą szybkość i wyjątkową rozdzielczość, EOS-1D Mark II pozwala na fotografowanie z prędkością ok. 8, 5 klatek na sekundę przy rozdzielczości 8, 2 Megapikseli, odbierając tym samym modelowi Canon EOS-1D miano najszybszej i najlepiej wyposażonej lustrzanki cyfrowej świata.

Połączenie wysokiej szybkości i równie wysokiej rozdzielczości Canon EOD-1D Mark II zawdzięcza trzem nowym technologiom: procesorowi najnowszej generacji Canon DIGIC II, nowej matrycy CMOS i nowemu systemowi niezwykle pojemnego bufora. To te rozwiązania umożliwiają 40-klatkowe sekwencje seryjne z prędkością 8, 5 kl. /sek. w formacie JPEG i 20-klatkowe w trybie RAW. Tak wspaniałe osiągi są możliwe zarówno w trybie Single Shot AF, jak i AI Servo AF.

"Łącząc szybkość i fenomenalną jakość obrazu, EOS-1D Mark II staje się nowym standardem dla fotografów sportowych i fotoreporterów" powiedział pan Komatsuzaki, szef w Canon Consumer Imaging Europe. "Dzięki niemal dwukrotnie większej rozdzielczości od modelu EOS-1D, EOS-1D Mark II sprawia, że świat lustrzanek cyfrowych otworzył się także dla fotografujących modę, przyrodę i aktualne wydarzenia".

Canon EOS-1D Mark II - tylna ścianka

Wybór profesjonalnych agencji

Już model EOS-1D zapewnił sobie pokaźny udział w światowym rynku fotografii sportowej i reporterskiej, a największe agencje fotograficzne i prasowe świata, takie jak Reuter, Getty Images i AFP, wybrały profesjonalne produkty Canona dla swoich fotografów. "Nasi fotografowie należą do najlepszych na świecie, niezależnie czy uwieczniają ważne wydarzenia, fotografują zawody sportowe, czy wydarzenia związane z szeroko pojętą rozrywką. Tym samym mają różne, lecz bardzo wysokie wymagania wobec sprzętu. Canon doskonale rozumie oczekiwania naszych fotografów i robi wszystko, żeby je spełnić, produkując najnowocześniejszy sprzęt" powiedział Adrian Murrell, vice-prezes wydziału Operations, News and Sport EMEA & Asia Pac w agencji Getty Images.

Nowa matryca CMOS

Piksele nowej matrycy CMOS o wymiarach 28, 7mm x 19, 1mm (APS-H) mają wielkość 8, 2um kwadratowych, zbliżoną do 8, 8um kwadratowych pikseli zdobywcy wielu nagród, modelu EOS-1Ds. Nowy, umieszczony bezpośrednio na chipie układ eliminacji szumów niweluje szumy stałe matrycy i zjawisko ziarna cyfrowego. Umieszczony przed matrycą filtr niskoprzepustowy zmniejsza przekłamania kolorów i efekt mory, a filtr podczerwony zwalcza efekt czerwonych obwódek (z ang. "red fringing"), spowodowany przez odbicia na sensorze i mgłę.

Przewaga matrycy CMOS

Zamiast, zgodnie z panującą na rynku tendencją, kupować matryce CCD od innych producentów, firma Canon postanowiła wdrożyć program stworzenia własnego czujnika CMOS. Badania zaowocowały powstaniem sensora o znacznie większej szybkości, wyższej rozdzielczości, mniejszej ilości szumów i minimalnym zużyciu energii w porównaniu z konkurencyjną technologią CCD. Wprowadzenie na rynek modelu EOS-1D Mark II to strategiczne posunięcie Canona, który w tej chwili już w całej linii lustrzanek cyfrowych instaluje własne matryce CMOS.Canon uważa, iż fakt, że firma sama produkuje wszystkie najważniejsze elementy lustrzanek cyfrowych, stanowi znaczącą przewagę nad konkurencją. Firma Canon to jedyny producent, który oferuje lustrzanki cyfrowe o trzech wielkościach matrycy.

DIGIC drugiej generacji

DIGIC II, procesor nowej generacji, zapewnia odpowiedni poziom przetwarzania danych, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie niespotykanej dotychczas szybkości i rozdzielczości. Połączenie matrycy CMOS, procesora DIGIC II i nowego systemu buforowania pozwala lustrzance EOS-1D Mark II fotografować i przetwarzać ponad 69 megapikseli danych na sekundę. Aparat jest gotowy do robienia zdjęć w ok. 0, 5 sekundy po włączeniu. Zwiększona wydajność procesora umożliwiła takie ulepszenie algorytmów przetwarzania obrazu, że pozwoliło ono na poprawienie balansu bieli, auto ekspozycji i ogólne podwyższenie jakości obrazu. Fotograf ma do wyboru format JPEG w czterech rozdzielczościach, każda z dziesięcioma poziomami kompresji. EOS-1D Mark II obsługuje zarówno przestrzeń barw sRGB, jak i Adobe RGB, a użytkownik może sam regulować nasycenie kolorów i poziom tonów lub wybrać jedną z wielu matryc kolorów: pięciu dostarczonych przez producenta i dwóch definiowalnych przez fotografa. Balans bieli można korygować w zakresie +/-9 stopni zarówno jeśli chodzi o korektę dominant niebieskiej i bursztynowej, jak i magenty i zielonej. Aparat pozwala też na bracketing balansu bieli w zakresie +/-3 stopni.

Niezawodność godna zaufania

Trwałość migawki zwiększono o 33% do 200 000 cykli. Wodoszczelny korpus ze stopu magnezowego zawiera ponad 70 uszczelek, chroniących aparat przed wilgocią.Tryb "Back-Up", stworzony z myślą o niezwykle ważnych zdjęciach, pozwala na jednoczesne zapisywanie na kartach CF i SD. Kiedy jedna z kart się zapełni, można wyjść z trybu "Back-Up" i wybrać zapisywanie na karcie, na której zostało jeszcze miejsce.W trybie "Separate Recording" zdjęcia są zapisywane albo na karcie CF, albo SD (zgodnie z wyborem użytkownika). Kiedy wybrana karta się zapełni, pojawia się komunikat "Card Full", a użytkownik ma możliwość przełączenia zapisywania na drugą kartę, jeśli takowa została włożona do aparatu.Ustawienia aparatu mogą zostać zapisane na karcie pamięci, co przyda się zwłaszcza profesjonalistom, który personalizują swój sprzęt i są zmuszeni wprowadzać ulubione ustawienia w pamięć sprzętu wypożyczanego; skorzystają na tym też agencje, które wynajmują wielu fotografów, przez co muszą trzymać się pewnych standardowych ustawień, czy formatów plików.

Siła błysku zależna od pomiaru odległości

EOS-1D Mark II został wyposażony w nowy system kontroli błysku E-TTL II, który pozwala na zoptymalizowanie ekspozycji, zwłaszcza przy fotografowaniu obiektów ruchomych, czy znajdujących się poza centrum kadru. Oparty na nowym algorytmie pomiaru błysku, system łączy informację na temat odległości od fotografowanego obiektu, pochodzącą z aparatu i obiektywu, z 21-segmentowym pomiarem przedbłysku. Obszary z anormalnie wysokim poziomem światła, pochodzącego z odblasków są ignorowane przy obliczaniu siły błysku, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo błędów, spowodowanych przez odbicia światła od obiektu.

Całkowita kontrola

Niezwykle szeroki zakres czułości aparatu, 100-1600 ISO, w razie potrzeby można jeszcze powiększyć o wyjątkowo niskie (50 ISO) i wysokie (3200 ISO) ustawienia. Tryby pomiaru światła są realizowane przez 21-segmentową matrycę, a użytkownik ma do wyboru pomiary: uśredniony (połączony z dowolnym punktem AF), częściowy, centralny punktowy, punktowy połączony z aktywnym punktem AF, wielopunktowy i centralnie ważony uśredniony. Zdjęcia mogą być automatycznie obracane i oglądane na składającym się z 233 000 pikseli wyświetlaczu LCD, który umożliwia sprawdzenie ostrości i kompozycji, a 15-stopniowy 10-krotny zoom pozwala dokładnie przyjrzeć się szczegółom. Aparat posiada następujące złącza: wyjście wideo (obsługujące zarówno system NTSC, jak i PAL), porty IEEE1394 (Firewire) i USB. EOS-1D Mark II obsługuje standardy PictBridge i Direct Print, dzięki czemu pozwala na drukowanie bez potrzeby korzystania z komputera z każdą kompatybilną drukarką fotograficzną. W trybie przeglądania zdjęć może być wyświetlany histogram jasności lub RGB. Dostępne czasy otwarcia migawki to zakres od 1/8000 sekundy do 30 sekund. Aparat ma błyskawiczny czas reakcji (od naciśnięcia spustu migawki do wykonania zdjęcia mija 40ms), a redukcję szumów można ustawić, wybierając Funkcję Osobistą 26.

Przetwarzanie plików RAW

Do aparatu dołączono nowe oprogramowanie Digital Photo Professional, które umożliwia bardzo szybkie przetwarzanie bezstratnych plików RAW. Dzięki Digital Photo Professional przetwarzanie takich plików jest ok. 6 razy szybsze niż z, dołączanym do poprzednich modeli, programem File Viewer Utility. Nowy program pozwala na wyświetlanie obrazów w czasie rzeczywistym, natychmiastowe zastosowanie korekt wielu parametrów i zawiera szeroką gamę funkcji edycji obrazów RAW, TIFF, czy JPEG, które pozwalają na regulację takich zmiennych jak: balans bieli, zakres kontrastu, korekta ekspozycji i koloru. Aparat obsługuje przestrzenie barw sRGB, Adobe RGB i Wide Gamut RGB, a do każdego pliku RAW, który został skonwertowany na TIFF lub JPEG, jest dołączany profil ICC (International Color Consortium). Dzięki temu możliwe jest zachowanie wierności kolorów, podczas wyświetlania zdjęcia przez program, który pozwala na użycie profili ICC, na przykład program Adobe Photoshop. Stosowanie zmian różnych parametrów może się też teraz odbywać automatycznie, bez potrzeby wprowadzania ich ręcznie po kolei, dzięki czemu wzrasta wydajność procesu aplikowania tych samych zmian do wielu obrazów.Do aparatu dołączony jest też program EOS Viewer Utility, który pozwala regulować balans bieli, krzywą tonów, jakość obrazów JPEG, wybierać matrycę kolorów i ustawiać funkcje osobiste.

Kompatybilność z obiektywami i lampami błyskowymi

Canon EOS-1D Mark II jest kompatybilny z ponad 60 obiektywami Canon EF (poza obiektywem EF-S) i całą linią EX lamp błyskowych Speedlite.

Canon 1D Mark II - specyfikacje

Czytaj także...

Canon EF 28-300mm f/3. 5-5. 6L IS USM czytaj...

Canon EF 70-300mm f/4. 6 DO IS USM

Firma Canon zaprezentowała w dniu dzisiejszym pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy EOS R6 Mark II, który wyróżnia się szybkością zdjęć seryjnych sięgającą 40 kl/s.

INFORMACJA PRASOWA

Wyzwól swoją kreatywność: Canon przedstawia swój najszybszy aparat z flagowej serii EOS R – EOS R6 Mark II

Warszawa, Polska, 2 listopada 2022 r. – Canon wprowadza na rynek EOS R6 Mark II, jak dotąd najszybszy zaawansowany pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy, wzbogacający flagową linię EOS R. Oferuje 40 klatek na sekundę, świetnie działający AF nawet w słabym świetle i rejestrację wideo w rozdzielczości 6K RAW / 4K UHD. Najnowszy model poszerza ofertę aparatów hybrydowych i oferuje jeszcze większe możliwości mocowania obiektywu RF, na nowo definiując standardy wyznaczone przez EOS R6. Zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów, poprzeczka wędruje w górę, dzięki połączeniu czołowej w swojej klasie wydajności, szybkości aparatu, stabilności i profesjonalnych funkcji rejestracji wideo.

Niezrównana ostrość

Dzięki zastosowaniu tej samej technologii procesora DIGIC X, która stanowiła podstawę modeli EOS R5, EOS R6 i cenionego EOS-1D X Mark III, oraz nowej matrycy CMOS o rozdzielczości 24, 1 megapiksela, aparat EOS R6 Mark II obsługuje technologię Dual Pixel CMOS AF II nowej generacji, która zapewnia niezrównaną szybkość i niezawodność.

Aparat EOS R6 Mark II może śledzić obiekty z zachowaniem ostrości w ruchu. Korzystając z ulepszonej sztucznej inteligencji opartej na głębokim uczeniu się, rozpoznaje ludzi, pojazdyi – m. in. również samoloty i pociągi – oraz zwierzęta. W tym ostatnim przypadku dokonano aktualizacji, umożliwiającej rozpoznawanie koni i zebrii. Rodzaj wykrywanego obiektu można wybrać w menu lub korzystając z nowej opcji Auto, w zależności od scenariuszy fotografowania. Dzięki zaawansowanemu śledzeniu oczu, użytkownicy mogą określić, które oko (lewe czy prawe) ma mieć priorytet podczas ustawiania ostrości. Jeśli oczy nie zostaną wykryte, EOS R6 Mark II ustawia ostrość na twarz w kadrze. Nawet jeśli osoba fotografowana odwróci się na chwilę, jej głowa nadal będzie śledzona, a jeśli zniknie z kadru, aparat przejdzie do śledzenia ciała.

Aparat EOS R6 Mark II może pochwalić się najskuteczniejszym w skali światowej działaniem stabilizacji obrazu (IS)iii w zakresie do 8 stopni. Wykorzystując połączone systemy IS, optyczny i w korpusie, może fotografować z długą ekspozycją, z ręki, bez utraty wyrazistości i ostrości. Fotografowie mogą również uchwycić otoczenie, niezależnie od panujących warunków – ostrość bez drgań przy poziomie światła nawet do -6, 5 EViv, a także możliwość fotografowania z czułością sięgającą ISO 102 400.

Szybkość nowej generacji dla systemu EOS R

EOS R6 Mark II jest najszybszym jak dotąd aparatem serii EOS firmy Canonv, ustanawiając nowe rekordy prędkości. Może fotografować w sposób ciągły z szybkością do 40 klatek na sekundęvi – opcjonalnie 20 klatek na sekundę i 5 klatek na sekundę z elektroniczną migawką – oraz do 12 klatek na sekundę z migawką mechaniczną, rejestrując ulotne chwile, ledwo dostrzegalne dla ludzkiego oka. W porównaniu z aparatem EOS R6 nowa matryca ogranicza efekt rolling shutter, umożliwiając wykorzystanie elektronicznej migawki aparatu do uchwycenia szybko poruszających się obiektów.

EOS R6 Mark II podąża ponadto za potrzebami fotografów, rejestrując akcję przed rozpoczęciem fotografowania, z półsekundowym wyprzedzeniem w trybie RAW Burst – to wielka zaleta podczas fotografowania obiektów, których zachowanie jest nieprzewidywalne, od tenisistów po małe dzieci. Tryb RAW Burst wykonuje zdjęcia w sposób ciągły z prędkością 30 klatek na sekundę dla maksymalnie 191 klatek, zapisując każdy obraz w pojedynczym pliku CR3. W każdym przypadku aktywny jest tryb śledzenia AF. Poszczególne zdjęcia można wyodrębnić z serii za pomocą oprogramowania Digital Photo Professional firmy Canon lub w aparacie i zapisać jako pojedyncze pliki JPEG, HEIF lub RAW.

Naprzeciw oczekiwaniom – udoskonalone możliwości rejestracji wideo

Wykorzystując pełną szerokość matrycy, EOS R6 Mark II jako jedyny aparat w swojej klasievii może nagrywać filmy w rozdzielczości 4K 60p UHD (bez tzw. kropa), z jednoczesnym ustawianiem ostrości Dual Pixel CMOS AF II. Wszystkie materiały 4k są tworzone przez nadpróbkowanie wyjścia 6K matrycy, co zapewnia doskonałą jakość obrazu. Na potrzeby niezależnych filmowców domagających się jeszcze wyższej wydajności, EOS R6 Mark II wyprowadza przez wyjście HDMI sygnał 6K RAW, który można nagrać na rejestratorze Atomos Ninja V+ w formacie ProRes RAW. Opcja ta zapewnia większą liczbę szczegółów, a także możliwość dostosowania parametrów takich jak balans bieli w postprodukcji.

Twórcy mogą aktywować tryb wstępnego nagrywania filmów z czasem trwania 3 lub 5 sekund – gdy jest włączony, wideo jest stale przesyłane przez aparat w trybie gotowości, umożliwiając uchwycenie akcji jeszcze przed naciśnięciem przycisku nagrywania. Tryb ten doskonale nadaje się do rejestrowania wyjątkowych lub nieprzewidywalnych momentów.

W modelu EOS R6 Mark II zastosowano ulepszoną konstrukcję układu umożliwiającą wydłużenie czasu nagrywania: ponad 40 minut nadpróbkowanego nagrania 4K 60p lub do 6 godzin przy 4k 30pviii, w zależności od temperatury otoczenia, miejsca na karcie pamięci i czasu pracy akumulatora. Usunięto też poprzedni maksymalny czas nagrywania trwający 29 minut i 59 sekund

Aparat EOS R6 Mark II może rejestrować materiały filmowe w zwolnionym tempie z jednoczesną obsługą AF, z prędkością do 179, 82 klatek na sekundę przy rozdzielczości Full HD. Podczas nagrywania filmów można zastosować funkcję False Colour, co jest szczególnie przydatne w warunkach, w których zazwyczaj dochodzi do prześwietlenia jasnych partii obrazu. Dzięki obsłudze HDR przez PQ, a także popularnej funkcji Canon Log 3, twórcy mogą rejestrować wiernie odwzorowujące rzeczywistość materiały wideo i korzystać z większych możliwości ekspresji. W przypadku używania z obsługiwanymi obiektywamiix, aparat EOS R6 Mark II pozwala wykorzystać także korekcję zjawiska „oddychania obiektywu” (focus- breathing), która kompensuje skutki wahań ogniskowej podczas zmiany ostrości, zapewniając efekt kinowy.

Inteligentna łączność

Dzięki zaktualizowanym technologiom Bluetooth v. 5 i Wi-Fi (5 GHz) aparat EOS R6 Mark II można łatwo połączyć ze smartfonem i sieciami bezprzewodowymi, które umożliwią szybkie udostępnianie plików i transfer FTP/FTPS/SFTP – co ułatwia edycję i udostępnianie, nawet w podróży. Aparatem można także zdalnie sterować za pomocą aplikacji Camera Connect i EOS Utility, poprzez tethering do komputera PC, Mac lub smartfona przez Wi-Fi lub szybkie złącze USB-C. Dla półprofesjonalnych fotografów i twórców treści ich dostarczanie jest tak samo ważne jak rejestracja zdjęć i filmów – aparat EOS R6 Mark II obsługuje automatyczne przesyłanie plików do platformy chmury image. canon, co pozwala na łatwe udostępnianie i drukowanie zdjęć.

Aparat EOS R6 Mark II może być używany jako kamera internetowa na komputerach PC i Mac z aplikacjami do prowadzenia rozmów wideo, takimi jak Skype, Zoom i Teams, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Ta funkcja plug-and-play jest obsługiwana przez standardowe sterowniki USB Video Class (UVC) i USB Audio Class (UAC), które są wbudowane w systemy operacyjne Windows i MacOS. Aparat zapewnia lepszą jakość obrazu w porównaniu ze standardowymi kamerkami internetowymi.

Większa kreatywność

Dzięki bezproblemowej nawigacji i niezawodnej ergonomii, dotychczasowi użytkownicy aparatów z serii EOS i EOS R System bez żadnego kłopotu będą obsługiwać EOS R6 Mark II. Najnowszy model aparatu od Canon jest również wyposażony w wielofunkcyjną stopkę z interfejsem nowej generacji, która umożliwia korzystanie z nowej serii akcesoriów, w tym z lampy błyskowej SPEEDLITE EL-5. Akcesoria te mogą być używane bez konieczności stosowania przewodów, a w niektórych przypadkach obywają się też bez baterii.

Korpus oferuje trwałość nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych. Wysokiej rozdzielczości wizjer EVF o rozdzielczości 3, 69 mln punktów zapewnia krystalicznie czysty podgląd podczas robienia zdjęć lub nagrywania filmów, ponieważ obraz odświeżany jest z prędkością 120 klatek na sekundę. Oprócz tego EOS R6 Mark II odziedziczył funkcję wspomagania podglądu Optical View Finder z modelu EOS R3, co zapewnia większy zakres dynamiczny oraz naturalnie wyglądający obraz z dobrą widocznością w ciemnych obszarach i jasnych obszarach. Aparat EOS R6 Mark II jest również kompatybilny z tymi samymi bateriami LP-E6 i uchwytem na baterie, co aparat EOS R6, ale z korzystną różnicą w postaci wydłużenia czasu pracy baterii o ok. 50% przy użyciu ekranu LCD.

Linki

  • https://www. pl/cameras/eos-r6-mark-ii/
  • https://www. pl/cameras/eos-r6-mark-ii/specifications/

Aplikacja Canon Camera Connect

Wraz z aparatem EOS R6 Mark II firma Canon wprowadza aktualizację aplikacji Camera Connect App, która zapewnia nowy wygląd i sposób działania, a także poprawę łączności i prostotę obsługi. Aktualizacja w wersji v. 3 sprawia, że aplikacja staje się centralnym portalem, umożliwiającym użytkownikom łatwy dostęp do innych programów i usług Canon, takich jak aplikacja do drukowania czy usługa chmury image. Z poziomu aplikacji użytkownicy aparatów Canon mogą podłączyć swój aparat do smartfona lub tabletu, aby występował w charakterze pilota zdalnego sterowania. Mogą też dostroić zdjęcia, pobrać je lub udostępnić w podróży, a nawet pobrać aktualizacje oprogramowania sprzętowego dla swojego aparatux.

Jednocześnie swoją premierę mają dzisiaj RF 135 mm F1. 8L IS USM, teleobiektyw stałoogniskowy idealnie sprawdzający się w zdjęciach portretowych przy słabym oświetleniu oraz SPEEDLITE EL-5, wysokowydajna lampa błyskowa z serii Speedlite przeznaczona do fotografowania ślubów i innych wydarzeń.


Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

!!! WAŻNE!!!

Wygląda na to, że korzystasz z oprogramowania blokującego wyświetlanie reklam.

Optyczne. pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.


Będziemy wdzięczni, jeśli dodasz stronę Optyczne. pl do wyjątków w filtrze blokującym reklamy.

Z góry dziękujemy za zrozumienie.


Komunikat nie wyświetli się więcej podczas tej sesji (wymagana obsługa cookies).

Dane i instalacja Canon Eos 1d Mark Ii Digial

Bezpośredni link do pobrania Dane i instalacja Canon Eos 1d Mark Ii Digial

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Dane i instalacja Canon Eos 1d Mark Ii Digial